Aastaid on alkoholism olnud suureks probleemiks. Alkoholisõltuvus algab märkamatult, sõltuvus tekib järk-järgult ja alkoholi kättesaadavus viib selle takistamatu tarbimiseni. Sellel probleemil pole vanust, mõjutatud on nii mehedkui ka naised. Suuremaks riskirühmaks on noorukitd ja noorted, kes hakkavad kõigepealt jooma vähese alkoholisisaldusega ja seejärel alkohoolseid jooke vanuses, kui sõltuvusprotsess on palju kiirem.

Traditsioonilised pidusöögid toimuvad harva ilma alkoholi tarbimata, mis tekitab valesid seoseid (alkohol on puhkus), ning muudavad alkohoolsed joogid ka täiskasvanuks saamise märgiks, mis provotseerib teismelisi ja paneb neid tahtma juua. Alkoholismi põhjuseks võib olla geneetiline eelsoodumus. Alkohoolsete jookide kättesaadavus, lojaalne suhtumine alkoholi tarvitamisse ühiskonnas aitab kaasa alkoholisõltuvuse tekkimisele, millest on üksi raske vabaneda. Lisaks on suur tõenäosus retsidiivide ja häirete tekkeks. Sellepärast võib alkoholisõltuvusega üksi hakkama saamine olla üsna keeruline, ta vajab spetsialistide abi ja teiste tuge.

Alkoholisõltuvuse vastu kodeerimine A.R. Dovzhenko meetodil

Unikaalne meetod, mille töötas välja NSVL rahvaarst A.R. Dovzhenko, on edukalt kasutatud mitu aastakümmet. Selle aja jooksul suutsid sajad tuhanded inimesed alkoholismist vabaneda ja naasta täisväärtuslikku ellu.

See meetod on efektiivne, kui inimene soovib siiralt alkoholisõltuvusest üle saada. Enne kodeerimist peate mitu päeva täielikult alkoholist hoiduma. See tagab ravi efektiivsuse. Seanss toimub patsiendi soovil koodi panekuga mis tahes perioodiks. Samuti A.R. Dovzhenko Meetod  aitab taastada kahjustatud ajufunktsioone.