Ravi A.R. Dovzhenko meetodil

Suitsetamine on halb harjumus, mis hävitab järk-järgult tervist ja võib lõpuks põhjustada kõige tõsisemaid haigusi (vähk, insult, südameatakk, endarteriit obliterans jne). Suitsetamise ohtudest räägitakse ja kirjutatakse üsna palju, kuid selline teave ei peata suitsetajat. Veelgi enam, sõltuvuste hulgas peetakse suitsetamist kõige “kahjutumaks”. Vähesed inimesed räägivad suitsetamisest kui sõltuvusest, ehkki nikotiinisõltuvuse määr pole vähem kui narkootiline. Täiendav tegur on sigarettide avatud müük ja taskukohasus. Kui perekonnas on suitsetaja siis suurema tõenäosusega proovivad lapsed suitsetada varases nooruses, kui keha on kõige haavatavam ning kõik kahjulikud ained põhjustavad sõltuvust palju kiiremini.

A.R. Dovzhenko nikotiinisõltuvuse vastane kodeerimise meetod  on aastate jooksul tõestanud oma tõhusust. Tuhanded suitsetajad suutsid loobuda sigarettidest.

Kodeerimisel võetakse arvesse iga patsiendi omadusi ja sõltuvust sigarettidest. Kodeerimise efektiivsuse tagamiseks on oluline patsiendi siiras soov saada ravi.